Trendy 2020 w jubilerstwie

Trendy 2020 w jubilerstwie

Dbanie o środowisko, jak i jego ochrona to tematy bliskie memu sercu. Zresztą podejrzewam, że zdecydowanej większości z Was nie jest obojętny los naszej planety. Na całym świecie obserwujemy tendencje proekologiczne w przeróżnych branżach: odzieżowych, spożywczych, technologicznych czy kosmetycznych. Branża jubilerska również stawia na eko styl. I tak w świecie biżuterii, od roku 2020 królują inspiracje naturą i światem ekologii. Dodatkowo, podczas Londyńskiego Tygodnia Mody projektanci pokazali, że wiosna 2020 jest sezonem biżuterii. Nowe kształty, kolory, rozmiary oraz miejsca i sposoby noszenia.

Projektanci uznali, że podstawą codziennych stylizacji będą długie kolczyki z frędzlami, często zakładane asymetrycznie. W biżuterii pojawiają się formy kwiatów, liści, owadów, czy ptaków. Poza klasycznymi materiałami typu złoto, srebro, czy kamienie szlachetne – pojawiają się także wielobarwne nici oraz różnego rodzaju naturalne materiały. Warto pamiętać, że doskonałym dodatkiem do kolczyków są np. bransolety z kolorowymi kamieniami szlachetnymi lub minerałami. Podobnie sprawa ma się w przypadku łańcuszków i zawieszek. Warto umieścić w nich kamienie szlachetne i minerały. Prawdziwy renesans przeżywa kamień nazywany dawniej Złotem Północy, czyli bursztyn. O kamieniach przypisanych znakom Zodiaku pisałam we wcześniejszym wpisie.

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2020 jest Classic Blue, odcień przypominający niebo o zmroku lub głęboki ocean. Ten odcień granatu wskazywany jest jako łączący świat natury z technologią. Lapis lazuli, markazyt, topaz.,szafir czy granatowa cyrkonia- w tych kamieniach znajdziemy Classic Blue.

Zgodnie z trendami na 2020 rok mamy kupować mniej. Dlatego też warto pamiętać, że stara marynarka może zyskać zupełnie nowe życie dzięki biżuterii, np. broszce czy łańcuszkom. Brak schematów, wolność wyboru, podróże i bycie eko - te hasła przyświecają tegorocznemu trendowi w jubilerstwie.

Co mnie bardzo cieszy, jeszcze mocniej zyskała na popularności moda na hand-made. Kobiety i mężczyźni obecnie nie szukają jedynie ładnej ozdoby ale biżuterii, która zachwyci swoją wyjątkowością i historią.

Zamieszczona fotografia: Tydzień mody w Londynie, sezon wiosna 2020. Od lewej: Burberry, Wauchob, Koma. (Fot. Imaxtree)